17.08.2008

Havlu Kenarı Örnekleri 15

Havlu Kenarı Örnekleri 'ni büyütmek için resmin üzerine tıklayınız

bu havlu kenarı örneği arkadaşım SERAP 'ın çeyiz inden.oldukça şık bir havlu danteli.teşekkürler arkadaşıma.

Anlatımlı Dantel Havlu Kenarı Yapışı

Bu bağlantılar ilginizi çekebilir :

2013 anlatımlı havlu kenarı modelleri, havlu kenarı modeli nasıl yapılır? Dantel havlu kenarı örneği yapılışı anlatımlı ve açıklamalı..
Anlatımlı ve açıklamalı şekilde örgü ve dantel örnekleri vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da resimli dantel havlu kenarı örneği tarifini anlatacağız.
1- İlk önce 45 zincir çekilecek 4 zincir genişliginde ilk kafesle ilk sıraya başlanıyor. Dantelin havluya dikilen tarafindaki üçlü biritler, ipligi tığın başına iki kere dolayarak çekiliyor, diğerleri normal tekli birit olacak.
2- Üçlü biritten sonra 6 zincir çekilerek beşinci zincire batılacak. Bundan sonraki ilk 3 sırayı fotoğraftan takip edebilirsiniz3- Beşinci sıranın sonunda, bir zincir aralıkli 5 biriti yaptiktan sonra , takriben 10-12 zincir çekilerek, dantele başladiığımiz ilk sıraya birleştirilecek. Sonra biritlerle doldurularak geri dönülecek.
Bu yazı Dünya Kadınları tarafından anlatımlı dantel havlu kenarı örnekleri örneği yapılışı yapımı resimli anlatımlı açıklamalı dantel havlu kenarı modeli modelleri tarifi nasıl yapılır dantel havlu kenarı örneği yapılışı anlatımlı açıklamalı konusunda yazılmıştır.