29.01.2016

havlu dantel işleri

marifetli ,hamarat,hünerli arkadaşım Serap işlemiş bu havlu dantel işleri ni.el işlerinde eline aldığı her şeyi güzelleştirmeden ,göz nurunu  dantel e nakşetmeden bırakmaz benim arkadaşım.ben ona marifetli demiyeyimde ne diyeyim sizce. bazı insanlar doğuştan belli konulara çok yatkın ve yeteneklidir.burada önemli nüans bu yatkınlık ve yetenek kanalını iyi keşfedip bulmak , bu yönde hareket etmek gerekiyor. insan sevmediği bir mesleği yapmaya zorlandığı zaman ortaya bozuk pilav çıkıyor değil mi.serap bu güzel dantel işlemesi için teşekkür ediyorum.ellerine sağlık :)
havlu dantel

havlu dantel

havlu dantel işleri

21.01.2016

çizme şeklinde patik

Nğde nin bor ilçesinden aile dostumuz Leyla hanımın işlediği çok güzel bir patik.patik diyorum ama tam olarak patik de denemez aslında.uzun koncu ile çizmeyi andırıyor.soğuk havalarda oldukça kullanışlı . özellikle kışı günlerini çok soğuk geçiren yöre ve şehirlerimizde oldukça iyi bir model.ismine çizme şeklinde patik dedim.sanırım en uygunu da bu olsa gerek.Leyla hanım becerisi çok yüksek bir hanım. yemek yapmada da üstüne yok diyebilirim.lezzetli yemeklerin ustabaşısı . :) ellerine sağlık. teşekkür ederim. çok sağol.
patik modelleri

çizme şeklinde patik

patik modelleri

çizme şeklinde patik

patik modelleri
patik modelleri

20.01.2016

mekik oya örneği

uzun süreden bu yana mekik oyası örneği yayını yapmamıştım.mekik oyasız bir blog olurmu değil mi.renklerini ve yapılış şeklini çok beğendiğim oya modelleri arasında geniş bir yer kaplar bu oyalar.15 tatil yaklaşırken zamanınız olur belkide model çıkarırsınız diye düşündüm.
oya örneği

mekik oya örneği
mekik oya örneği

18.01.2016

kare vitrin danteli

2008 yılında başladığımız blog yazmaya 2016 yılı geldi hala devam ediyorum.ara ara sıkıldığım ,pes ettiğim zamanlarda oldu.ama ben bloğumu çok seviyorum.google botları bizi sayfalar arasında çok çok gerilere atsa da  azmimiz kırılmadı.bazende neden böyle oluyor bunumu hakediyoruz diye düşünmediğimizde olmadı tabiki.değerlendirmenin nasıl yapıldığı çok karmaşık bir işlemler sinsilesinden geçiyor.biraz öğrenmeye azmettimsede çok karışık.google çok değişik verilere bakıyor.onu anlamak için bilgisayar proğramları bilgisine ihtiyaç var kanımca.neyse düşe kalka ilerliyorum hayırlısı olsun.dantel konusuna gelince vitrin danteli çok da beğenilen ve kullanışlı bir model .kırmızı zemin üzerinde dantel daha iyi göstermiş değil mi kendini.örnek iateyenlerin işine yarayacak şekilde yakından ve uzaktan bir çok resmini çektim dantelin. hadi kolay gelsin.mutlulukla kalın inşallah.

vitrin danteli

kare vitrin danteli

dantel

kare vitrin danteli

danteller

dantel görüntüsü

dantel
fiskos masası danteli görüntüsü.birde danteli resim olarak değilde görüntü olarak yollamak istedim sizlere.dantel modeli çıkarırken daha faydalı olabilir değil mi.

güzel patikler

soğuk günlerde evde gündelik işlerimizi yaparken ayaklarımız yer yer üşür farkına bile varmayız.ama daha sonra bunun sıkıntısını mutlaka yaşarız.Atalarımız hep ayaklarımızı sıcak tutmamızı öğütlemişlerdir bizlere değil mi.bundan dolayı siz canlarıma güzel bir patik modelleri yolluyorum.daha güzel patikler var elimde onları da yollayacağım hiç merak etmeyiniz . İstanbulu kar kış vurdu sıra Ankara ya geliyor.bu gece Ankara da kara kışa teslim olacak diye söylüyor haber bültenleri.el örgüsü ,patik örme zamanı . Sakın  üşümeyiniz üşütmeyiniz.sağlıklı yarınlar sizlerle olsun.
patik modelleri

güzel patikler

14.01.2016

paspas örgüsü

dantelden veya normal örgüden paspas yaparak estetik bir görüntü sağlayan brezilya el sanatları kültürü  aktarımımız devam ediyor.
paspas örgüsü

paspas örgüsü

örgüler

dantelden veya normal örgüden paspas yaparak estetik bir görüntü sağlayan brezilya el sanatları kültürü  aktarımımız devam ediyor.
örgüler

örgüler

masa danteli

brezilya dantelleri ne bir örnek de ben vereyim dedim.çok güzel dantel örnekleri mevcut bu ülkede.sıcak iklimin sıcak insanları . bu yüzden davranışlarına,el sanatlarına,yaşamlarına sirayet etmiş bu sıcaklık,dantellerin dede bu sıcaklığı görebiliyoruz.veya tün el işlerinde diyebiliriz sanırım.onlar yapmış özenmiş el emeği vermiş bende tanıtımını yapmak istedim . tabiki izinli olarak. beğeneceğinizi umarak yayınlıyorum. hadi kolay gelemasa danteli

masa danteli

11.01.2016

çok güzel çocuk örgüleri

en çok yapmayı ve yayınlamayı sevdiğim yayınlar çocuk örgüleri .rengarenk minicik o kadar tatlılar ki.bu soğuk günlerde belki örnek çıkarmak istersiniz diye  çocuk örgüsü modelleri yolluyorum sizlere.bu  güzel 2 modelden farklı çok daha güzel ve şirin örgüler ile buluşacaksınız.şişim de bir güzel model daha var ki sormayın gitsin.onuda yakınlarda yayınlarım. sizde görür model çıkarırsınız mutlaka . sizinde  elinizdeki örgü resimlerini beklerim.paylaşın ki paylaşabilelim değil mi. sizlerden gelen net çekilmiş örnek resimlerini yayınlıyorum.ama net olmayan bulanık resimleri yayınlamıyorum bilmenizi istedim. sonra neden yayınlamadınız diye bana mesajlar geliyor.örgü modeli güzelde olsa resim net çekilmemişse yayınlanmaz çöpe gider dostlarım.
çocuk örgüleri

çocuk örgüleri

çok güzel çocuk örgüleri


oya örneği 226

2015 yılı geldi hoş geldi dedik ama birde bakmışız ki 12. ay yani aralık gelmiş.bir yıl daha bitti bir yaş daha yaşlanmış olduk değil mi.umarım 2015 yılı hepinize hayırlı ve uğurlu gelmiştir.bu süre içinde yine dantel-yap bloğum ile bolca zaman geçirdim.dantel ve oya örneği yayınları yaptım.bazen sizlerden gelen modelleri yayınladım bazende kendi elimden çıkan elişlerini yayınladım.çok beğendiğin örnekleri de arkadaşlarımdan izin alarak yayınladım.zaten burada örgüler ,danteller ve oya örneği paylaşmak değil midir amacımız.bazen bana söylüyorlar senin logonla yayınladığın modelleri ni başka bir blog çalmış yayınlamış .aslında ben bu duruma böyle bakmıyorum.demek ki beğenmiş ve almış değil mi.kültürümüzün yayılması ve sevilmesi yönünde bir katkı yapmış.etik olanı modeli benim bloğumdan alırken bana bir mesaj yazsa ve müsaade istese tabi ki hiç bir sorun olmaz müsaade ederim tabi ki.bazen benimde çok hoşuma giden dantel örnekleri,oya örnekleri ,örgü modelleri oluyor.arkadaşlarımdan izin istedikten sonra onlarda bana müsaade ediyorlar.mezaket ve etik olarak bunu böyle yapmamız gerekiyor.2016 yılı sizlere ve tabi ki bizlere çok güzel günler getirmesi ,sağlık ,huzur ve mutluluk dolu günler olması temennimdir.2016 yılında da dantel ve oya modelleri yayınına devam edeceğim inşallah.yeterki Rabbim sağlık sıhhat versin.huzur içinde el işlerimizi yapalım
oya örneği

oya örneği,oya modeli

Aydın iğne oyaları

ülkemizde iğne oyası denilince en başta gelen yörelerimizden biride Aydın ilimiz ve yöreleri dir.buralar da oya denildiği zaman  iğne oyası akla gelir.çeşitlemeler olarak o kadar fazla motifler ortaya çıkmıştır ki hemen hemen her çiçek ve bitkinin oyası yapılmıştır.çeyizlerde iğne oyası fazlasıyla bulunur.kızlar daha çocukluklarında iğne oyası işlemeye başlarlar.gelinlik genç kız olduklarında çeyizlerinde yerini çoktan almıştır iğne oyaları .çok güzel gelenek ve göreneklerimiz değil mi. umarım unutulmaz ve gelişerek devam eder.bizimde yayınladığımız bu oya modelleri sizlere ilham olur ve daha fazla yayılır.


iğne oyaları

Aydın iğne oyaları

Aydın iğne oyaları

Aydın iğne oyaları

iğne oyaları
iğne oyaları

iğne oyaları
 menekşe motifli iğne oyası

9.01.2016

masa dantel modelleri

brezilya dantelleri ne bir örnek de ben vereyim dedim.çok güzel dantel örnekleri mevcut bu ülkede.sıcak iklimin sıcak insanları . bu yüzden davranışlarına,el sanatlarına,yaşamlarına sirayet etmiş bu sıcaklık,dantellerin dede bu sıcaklığı görebiliyoruz.veya tün el işlerinde diyebiliriz sanırım.onlar yapmış özenmiş el emeği vermiş bende tanıtımını yapmak istedim . tabiki izinli olarak. beğeneceğinizi umarak yayınlıyorum. hadi kolay gelemasa dantel modelleri

masa dantel modelleri

nostalji gelin tacı kolye

öyle güzel  öyle emek verilmiş ki  ortaya böylesine göz alıcı bir güzellik çıkmış. iğne oya ile yapılan bu eşsiz takılar kolyeler küpeler ülkemizde çok ilgi gördüğü gibi özellikle avrupa olmak üzere dünyanın her yerinden talep görüyor.başkentimiz ankara nın nallıhan ilçesi bu el sanatları ile marka olma yolunda ilerliyor.bize de düşen nadide el sanatlarımızı,iğne oyalı takılarımızı sizlere ulaştırıp kültür zenginliğimize katkıda bulunmaktır.kültür zenginliğimiz de bu gibi paylaşımlarla yayılıp gelişmiştir tarih boyu.şimdi dijital ve sosyal medya ortamında paylaşımlar yapıyoruz.daha önceleri örnek çıkararak paylaşılıyordu değil mi.bu durum bizler için dahamı iyi oldu yoksa işin  ve ilişkilerin ruhumu kayboluyor bunun yorumunu sizlere bırakıyorum.iğne oyası nı sizde benim gibi çok seviyorsanız gözlerimiz biraz bayram etsin değil mi.kolye

kolye

kolye

kolye

elifin yıldızı kolye

 öyle güzel  öyle emek verilmiş ki  ortaya böylesine göz alıcı bir güzellik çıkmış. iğne oya ile yapılan bu eşsiz takılar kolyeler küpeler ülkemizde çok ilgi gördüğü gibi özellikle avrupa olmak üzere dünyanın her yerinden talep görüyor.başkentimiz ankara nın nallıhan ilçesi bu el sanatları ile marka olma yolunda ilerliyor.bize de düşen nadide el sanatlarımızı,iğne oyalı takılarımızı sizlere ulaştırıp kültür zenginliğimize katkıda bulunmaktır.kültür zenginliğimiz de bu gibi paylaşımlarla yayılıp gelişmiştir tarih boyu.şimdi dijital ve sosyal medya ortamında paylaşımlar yapıyoruz.daha önceleri örnek çıkararak paylaşılıyordu değil mi.bu durum bizler için dahamı iyi oldu yoksa işin  ve ilişkilerin ruhumu kayboluyor bunun yorumunu sizlere bırakıyorum.iğne oyası nı sizde benim gibi çok seviyorsanız gözlerimiz biraz bayram etsin değil mi.